Transport rzeczy trudnych

Ubezpieczenie podczas transportu pianina

Kiedy planujemy własną wyprowadzkę do innego domu to zawsze mamy masę obowiązków do załatwienia. Trzeba wynająć firmę transportową, poszukać setek kartonów do przenoszenia swoich rzeczy, zaplanować pakowanie, zabezpieczyć cenne przedmioty i wiele więcej rzeczy, które naprawdę są bardzo istotne. Czasem jednak w naszych domach znajdują się przedmioty o wyjątkowo dużej wartości, a do tego trudne w transporcie. Do takich należą na przykład cenne dzieła sztuki, różnego rodzaju drogie zastawy, rodzinne kryształy, ale także i instrumenty. Pośród instrumentów z pewnością największy problem jest podczas transportu pianina, czy nawet fortepianu. Po pierwsze są one bardzo ciężkie. Do ich podniesienia potrzeba kilku rosłych mężczyzn, a i tak wynoszenie i późniejsze wnoszenie do przyjemnych rzeczy należeć zapewne nie będzie. Druga sprawa to jednak wartość i delikatna konstrukcja. Choć z zewnątrz pianino wygląda dość solidnie, i faktycznie takie jest, to w jego wnętrzu kryje się wiele bardzo drobnych i delikatnych elementów. To od tych elementów zależy jakość dźwięku naszego pięknego instrumentu, a ich uszkodzenie może pociągnąć za sobą wysokie koszty.

transport pianina na pasach

Ubezpieczenie firmy transportowej

Czasem pianina trzymane w naszych domach nie mają ogromnej wartości materialnej, ale za to wielką sentymentalną. Zostały nam na przykład w spadku po dziadkach i dlatego chcemy, aby przetrwały przeprowadzkę i dalej służyły za niesamowitą pamiątkę. Możemy mieć oczywiście także pianino, które zwyczajnie kosztuje majątek. Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu elementów. Czy to wartość sentymentalna czy też materialna to i tak na pewno będzie nam zależało na odpowiednim zabezpieczeniu swojego instrumentu. Musimy zadbać o wynajęcie profesjonalnej firmy do transportu, która nie tylko bezpiecznie go przetransportuje dzięki dużemu doświadczeniu, ale także odpowiednio zabezpieczy. Dobra firma transportującą pianina jest rozpoznawalna również po tym, że po prostu ma w swojej ofercie ubezpieczenie. Jeśli firma transportowa nie zapewnia nam ubezpieczenia to najlepiej od razu zrezygnować z ich usług. Co gorsza zdarzają się nawet takie firmy, które nie ubezpieczają swoich pracowników. O nieprzyjemne wydarzenie w czasie na przykład przenoszenia pianina nie jest trudno. Jeśli pracownik firmy jest nieubezpieczony, a działa na nasze zlecenie w naszym domu to za wszystko będziemy odpowiadali z własnej kieszeni. Taka firma naprawdę nie jest godna uwagi.

Własne ubezpieczenie podczas transportu pianina

Pomimo ubezpieczenia transportu oferowanego przez samą firmę transportową warto jednak także wydać trochę pieniędzy na dodatkowe ubezpieczenie, załatwione osobiście. Firmy transportowe często mają ubezpieczenie wyliczane na podstawie wagi przewożonego towaru. W efekcie wysokość kwoty ubezpieczenia może nie pokryć całych strat związanych z uszkodzeniem tego cennego instrumentu. Ubezpieczenie pianina na własną rękę na pewno nie będzie tanie, ale za to pozwoli na pełne pokrycie finansowe strat w przypadku uszkodzenia się instrumentu. Nie warto ryzykować i oszczędzać pieniędzy, aby później żałować tej decyzji całe swoje życie.

Dodaj komentarz