Transport rzeczy trudnych

Transport pianina krok po kroku

Jeżeli jesteśmy muzykami, to musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nasza przeprowadzka będzie wyglądała zupełnie inaczej niż przeprowadzka większości osób. Do transportu naszych instrumentów nie możemy bowiem zatrudnić znajomego z samochodem dostawczym, a profesjonalną firmę zajmującą się transportem instrumentów.

Zwłaszcza jeśli chodzi przykładowo o instrument takiego kalibru jak pianino. Bez profesjonalnej ekipy się w tym wypadku nie obędzie. Co nie oznacza jednak, że nie powinniśmy w jakiś sposób nadzorować ich pracy.

Pianino powinno być dobrze zabezpieczone. Pokrywa osłaniająca klawisze powinna być zamknięta i zabezpieczona. Samo pianino szczególnie w przypadku niepogody może zaś być po prostu owinięte folią meblową lub bąbelkową. Do przenoszenia pianina zwłaszcza, jeśli po drodze należy pokonać schody używa się specjalnych pasów.

Pianino z uwagi na swoją wagę (w zależności od modelu 200-400kg), jak i delikatność konstrukcji (zwłaszcza jeśli chodzi o wnętrze pianina) powinno być przenoszone przez kilka osób. Jeśli chodzi o sam samochód, to pomimo, ze wydaje się to nieco niewygodne ze strony załadunku i rozładunku, to najlepiej jest je ustawić przy przedniej stronie przyczepy.

Koniecznie należy także przypiąć je pasami, które będą zapobiegały się przed jego przesuwaniem podczas pokonywania zakrętów czy gwałtowniejszego hamowania. Kiedy pianino jest już na miejscu docelowym musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nawet najbardziej profesjonalnie przeprowadzony transport z pewności odbił się na jakości jego brzemienia. Z tego powodu, kiedy pianino zostanie już odpowiednio wypoziomowane, najlepiej gdzieś po upływie tygodnia przystąpić do jego ponownego strojenia.

Dodaj komentarz