Transport rzeczy trudnych

Środki ostrożności przy transportowaniu pianin

Dzisiejszy wpis został napisany przez kolegę z bloga pinatoransport.pl – transport pianin Łódź. Mam nadzieję, że spodoba się wam.

Kiedy się wyprowadzamy musimy zapewnić sobie transport rzeczy i mebli, które znajdowały się w naszym domu lub mieszkaniu. Wśród sprzętów, które posiadamy może znajdować się pianino. Przetransportowanie pianina to z całą pewnością ogromne wyzwanie. Wynika ono między innymi z faktu, że pianino to instrument muzyczny dużych rozmiarów, który jednocześnie charakteryzuje się naprawdę dużą wagą. Jednocześnie pianino to instrument bardzo delikatny. W związku z tym trzeba pamiętać o tym, że można je bardzo łatwo uszkodzić.

Z całą pewnością warto zrezygnować z wynoszenia pianina z domu we własnym zakresie. Taka akcja może bowiem skończyć się bardzo poważnym uszkodzeniem instrumentu, który przecież mało nie kosztuje. Firma, którą zdecydowaliśmy się wynająć do transportu pianina powinna dysponować specjalnymi pasami, które pracownicy firmy zarzucają sobie na ramiona.

Panów powinno być przynajmniej czterech. Tylko bowiem taka ich liczba gwarantuje bezpieczny transport naszego niezwykle cennego instrumentu. Jeżeli pianino musi zostać zniesione ze schodów przydatny może okazać się materac. Oczywiście powinna nim dysponować wynajęta przez nas firma. Bardzo ważne jest aby pracownicy wynajętej przez nas firmy zdawali sobie sprawę z tego, co jest w stanie zaszkodzić naszemu instrumentowi

Nie należy nim w żaden sposób rzucać. Każde twarde lądowanie skończy się dla pianina bardzo poważnymi uszkodzeniami. Należy tak nieść pianino aby nawet raz nie zostało uderzone o ścianę. Kółka, które znajdują się w pianinie nie mogą być wykorzystywane do jazdy.

 

Dodaj komentarz