Transport rzeczy trudnych

Sposoby transportowania lodówek i ciężkich mebli

Przeprowadzka to konieczność uwzględnienia wielu kwestii przy przewożeniu poszczególnych mebli czy sprzętów. Wśród sprzętów, które uważane są za niezwykle delikatne i wrażliwe i które w związku z tym wymagają w czasie przeprowadzki specjalnego traktowania znajduje się lodówka. Do transportu lodówka musi zostać odpowiednio przygotowana. Przede wszystkim przed planowanym transportem należy lodówkę wyłączyć.

Powinna ona stać przynajmniej dwie godziny w stanie spoczynku. Aby w czasie transportu nic złego się z naszą lodówką nie stało należy wyjąć całą jej zawartość. Dotyczy to nie tylko przechowywanej w lodówce żywności, ale również pojemników, które są ruchome a także wykonanych ze szkła półek. Rozsądnie jest półki owinąć papierem lub taśmą i spakować w jeden karton. Powinien on zostać wyraźnie oznaczony. Powinniśmy bowiem wiedzieć, że znajduje się w nim tak delikatna zawartość. Jeżeli nasza lodówka wyposażona jest w zamrażarkę to ją również należy opróżnić.

Bardzo ważne jest aby usunąć z zamrażarki lód. Pojemniki, które znajdują się w zamrażarce możemy natomiast pozostawić. Trzeba również zadbać o to aby w czasie transportu nie otwierały się drzwi naszej lodówki. To właśnie dlatego należy dokładnie obkleić je taśmą. Trzeba jednak pamiętać aby wybrać do tego taśmę bezbarwną.

Taśma szara, po którą sięga wiele osób zostawia ślady, których niestety nie da się usunąć. Niektóry uważają, że drzwi lodówki dobrze jest pokryć również miękkim materiałem. Dzięki temu są one chronione przed ewentualnymi zarysowaniami, które mogą później prowadzić do powstania rdzy.

Dodaj komentarz