Transport rzeczy trudnych

Samochód z windą? Przy transporcie większego ładunku to zaleta.

Zlecając transport większych ilości towarów, zawsze poszukujemy przewoźnika dysponującego odpowiednim samochodem. To naturalne. Nikt bowiem nie ma ochoty płacić za wielokrotne przejazdy samochodu dostawczego lub ciężarowego, spowodowane tym, iż zabrakło miejsca w aucie, na zapakowanie wszystkiego, co powinno być przewiezione. Zlecając transport cięższych rzeczy, w celu ułatwienia sobie załadunku i rozładunku, warto postarać się o coś jeszcze czyli o samochód z windą.

Samochód z windą – co zyskujemy wybierając ten środek transportu?

Winda załadowcza to udogodnienie, które występuje zarówno w samochodach dostawczych jak i ciężarowych. W samochodach dostawczych może ma mniejsze znaczenie, w samochodach ciężarowych jest bardzo istotna. Winda znakomicie ułatwia załadunek i rozładunek pojazdu.

Wybierając samochód z windą, warto jednak pamiętać o jednym. Rozładunek takiego samochodu jest możliwy, jeśli będzie na tyle miejsca, by winda mogła się opuścić do pozycji poziomej, należy to uwzględnić w poszukiwaniach miejsca do parkowania. Brak możliwości opuszczenia windy, często, bowiem oznacza brak możliwości otwarcia paki samochodu.

Samochód z windą

Wybierając samochód z windą, mamy pewność, że bez względu na ciężar towaru do zapakowania, nie będziemy zmuszeni dźwigać go na znaczną wysokość, bo na takiej znajduje się część załadowcza samochodu ciężarowego.

Koszty.

Samochód z windą wyładowczą to takie samo auto transportowe jak każde inne, w dzisiejszych czasach raczej nie ma konieczności dopłacania za to udogodnienie. Szukając firmy transportowej, warto więc zapytać o auto z windą. Takie pojazdy można znaleźć w wielu firmach, nie wszystkie samochody oczywiście taką opcję posiadają, ale sporo tak. Warto o to pytać i prosić, by właśnie taki pojazd był tym, którym będzie przewożony nasz towar. To jest w naszym interesie.

Przeczytaj również mój autorski artykuł: „Winda w samochodzie. Przy przeprowadzkach to udogodnienie” który został opublikowany w wyniku współpracy z serwisem transportujac.pl.

Dodaj komentarz