Transport rzeczy trudnych

Jak transportować bezpiecznie lodówkę?

Transport lodówki to zazwyczaj jedno z największych wyzwań, z jakim mamy do czynienia w momencie przeprowadzki. Nie chodzi tu bynajmniej tylko i wyłącznie o ciężar i nieporęczność tego urządzenia, ale o liczne zasady, o których musimy pamiętać przewożąc lodówkę. Zanim dojdzie do transportu lodówki należy ją odpowiednio przygotować oraz zabezpieczyć.

Po pierwsze należy więc odłączyć lodówkę od prądu, a następnie wyjąć z niej wszystkie produkty spożywczej, jak również wszystkie ruchome elementy półki, pojemniki itd. Kiedy lodówka jest już pusta to należy zakleić jej drzwiczki oraz unieruchomić kabel, tak aby nie obijał się podczas transportu. Jeśli zastanawiamy się w jaki sposób zabezpieczyć samą lodówkę to niezawodna w takich wypadkach okazuje się oczywiście folia bąbelkowa.

Tak przygotowana lodówka jest już w zasadzie gotowa do zniesienia i załadowania jej do samochodu. Lodówkę najlepiej jest znosić w dwie osoby. Musimy pamiętać o tym, że osoba, która idzie pierwsza bierze na siebie większą część jej ciężaru, a osoba idąca z tyłu w zasadzie głównie asekuruje ją i pionizuje. Z tego powodu kiedy mamy do pokonania kilka pięter warto pomyśleć o planowanych odpoczynkach oraz ewentualnych zmianach. Lodówkę należy trzymać od spodu oraz za ściany boczne, unikając przytrzymywania jej za wystające elementy, ponieważ mogą się one okazać zbyt słabe. Powinny one także unikać zbytniego przechylania lodówki.

Może ono bowiem skutkować przelaniem płynu w agregacie. Obecnie lodówki można przewozić zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Jeśli jednak zdecydujemy się na to drugie rozwiązanie zwróćmy uwagę na to, aby strona tłoczna sprężarki znajdowała się u góry. Zaś po przyjeździe na miejsce, ustawieniu i wypoziomowaniu lodówki należy odczekać odpowiednią ilość czasu (najlepiej dobę przed jej ponownym podłączeniem).

Wskazówki pochodzą z bloga http://transportujac.pl/ i zostały rozwinięte o moje własne doświadczenia.

Dodaj komentarz