Ogólnie o przeprowadzkach

Przeprowadzka w odniesieniu do Twojego dzieciaka

Przeprowadzka nie jest łatwa, ale jeśli masz zwierzęta musisz dodatkowo wiedzieć jak ważne jest upewnić się, że dzień przeprowadzki będzie dla nich wolny od niepotrzebnych stresów i niespodzianek. Jeśli bierzesz się za pakowanie rzeczy zwierzę będzie się stresować.

Można lepiej zaplanować jakieś zajęcie w tym czasie dla swojego zwierzaka, najlepiej aby był pod opieką znajomego lub krewnego. W zgiełku, który wynika z pakowania i upewniania się, że, wszystko idzie do odpowiednich pudełek, decydowanie się na to, które z nich idą do czasowego składowania i które będą bezpośrednio jechały z tobą do nowego domu może podniecić twojego zwierzaka i utrudni to tobie skoncentrowanie się na tym, co robisz. Jeśli otrzymujesz pomoc co do załadowania pudełek, mebli i innych przedmiotów w trakcie przeprowadzki to będzie również miało miejsce zapewne wiele działalności i drzwi i pewnie będą non stop otwarte- jest to ważne w odniesieniu do Twojego zwierzaka, psów, lepiej zamknąć je w jednym z pokoi aby uniknąć przypadkowych ucieczek.

Zwierzęta, takie jak psy i koty potrzebują czasu na zapoznanie się z nowymi miejscami i będą potrzebować czas na osiedlenia się, aby dostosować się do nowego otoczenia. Będą również musiały zapoznać się z pewnymi obszarami lub pomieszczeniami w domu, do których nie powinni iść. Musisz wiedzieć, że są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc zwierzakowi zaklimatyzować się w obszarze nowego domu. Przed przeprowadzką upewnij się co do psa, a szczególnie co do kotów, że masz weterynarza w nowym miejscu. Byłoby również wskazane, aby postarać się w ramach nowego domu, aby był jak najbardziej przyjazny dla zwierząt. Zrób wszystko co jest możliwe jeszcze przed wprowadzeniem się do nowego domu.

Jeśli trzeba zająć się ogrodem lub ogrodzeniem zrób to. Polecam zainstalowanie barier zapobiegających ucieczce, jeśli zapomnisz tego zrobić zwierzę będzie miało szansę na ucieczkę. Koty są to bardzo niezależne istoty i jeśli kot dostanie się poza teren może być niebezpieczne, ale odpowiednia przegroda czy bariera pomoże kotom zapoznać się z swoim nowym terytorium i pomoże mu poznać, za pomocą którego może zwrócić po wyjściu na zewnątrz. W nowym domu, spróbuj wprowadzić normalną rutynę tak szybko, jak to możliwe, a także niech twoje zwierzę zna ograniczenia i możliwości nowych miejsc. Zachowaj kilka ulubionych zabawek swojego zwierzaka i nie musisz spać trzymając kota czy psa za łapę, ale ważne by czuł zwierzak że jesteś blisko, zanim te wszystkie rzeczy staną się dla niego lubiane i znane. Upewnij się, że zwierzę jest świadome nowej lokalizacji, wie gdzie ma jedzenie i miskę z wodą, a jeśli masz kota upewnij się, że wie, gdzie kuweta została przeniesiona do użytku.

Te wskazówki powinny pomóc ci zaplanować udany i szczęśliwy dzień przeprowadzki, nie tylko względem swojej rodziny ale i zwierzaka. W razie czego mogę ze spokojnym sumieniem polecić zapoznanie się ze wskazówkami z innego bloga. Przeprowadza się ze swoim zwierzakiem, dlatego nie możesz zapomnieć jak proces przeprowadzki może wpłynąć na jego zachowanie. Jeśli będziesz współpracować z renomowanymi i profesjonalnymi firmami przeprowadzkowymi również pomogą ci w tym procesie także w odniesieniu do zwierząt.

Dodaj komentarz