Ogólnie o przeprowadzkach

Przeprowadzka przy małych dzieciach – jak zmniejszyć stres całej rodziny?

Moment kiedy decydujemy się na przeprowadzkę do innego miejsca zamieszkania, jest też czasem, aby przemyśleć sposób w jaki to zrobimy. Zazwyczaj zaczynamy wszystko od poczytania w internecie poradników do przeprowadzki, a następnie zadzwonienia do firm przewozowych i zorientowania się jakie są ich ceny za taką usługę, oraz czy w cenę jest wliczona pomoc przy załadunku i rozładunku naszego majątku.

Jednak to jest dopiero początek całej drogi. Najtrudniej wygląda sytuacja, kiedy posiadamy małe dzieci, które stają się częścią całej przeprowadzki, dlatego warto się zastanowić, co możemy zrobić, aby zmniejszyć stres całej rodziny. Najlepiej jest znaleźć kogoś znajomego dzieciom, kogoś bliskiego, aby mógł zapewnić im opiekę podczas całego zamieszania wynoszenia rzeczy do samochodu i również jego rozładunku. Jednak często nie mamy możliwości znaleźć im opieki na czas pakowania naszego dobytku i rozpakowywania, co może trwać nawet dwa, trzy tygodnie.

Pamiętajmy, że ulubione zabawki i ubrania naszych dzieci, tak samo jak ich pościel, będą zapakowane na końcu, dzięki temu będą miały poczucie bezpieczeństwa, nie odczują personalnej straty tego, co dla nich najważniejsze.

Z dziećmi starszymi należy rozmawiać o zmianie, która nastaje, oraz o tym jak cała przeprowadzka będzie wyglądać, warto jest wybrać pudełko kartonowe, do którego wspólnie poukładamy ukochane przedmioty naszego dziecka, możemy je dodatkowo ozdobić, aby było wyjątkowe. Podczas układania kartonów w samochodzie wynajętym do przeprowadzki, jako pierwsze wnosimy te najważniejsze, w tym rzeczy dzieci.

Dzięki temu, zostaną one wyjęte na miejscu nowego zamieszkania, jako ostatni, czyli będą na wierzchu, w momencie, kiedy będą nam potrzebne, nie będziemy musieli szukać ich, przestawiając wszystkie zapakowane pudła kartonowe. Starsze dzieci warto jest poprosić o pomoc, przy rozpakowywaniu swoich rzeczy, oraz rzeczy należących do całej rodziny, o ile nie stanowią one zagrożenia dla ich zdrowia i życia, oraz nie są delikatne i kruche. Jeśli cała rodzina podejdzie do przeprowadzki bez stresu, można z tego uczynić niesamowitą przygodę, która na zawsze zostanie w sercach dzieci i dorosłych.

Dodaj komentarz