Ogólnie o przeprowadzkach

Porady, jak uniknąć chaosu podczas przeprowadzki

Bez względu na to czy masz zamiar przeprowadzić się lokalnie czy między państwami najważniejsze jest zrobić najpierw plan i umieścić w nim każdy szczegół. Jeśli zaplanujesz to dobrze wszystko będzie się układać. Po pierwsze trzeba się pozbyć wszystkiego, czego ci nie potrzeba, bo dzięki temu już można zaoszczędzić parę złotych w rzeczywistym procesie usuwania. Jest to prawdopodobnie najtrudniejsza i najbardziej czasochłonna część procesu, z jaką będziesz miał do czynienia. Daj sobie czas. Poświęć trochę czasu, aby spojrzeć na swoje stare zdjęcia, stare wycinki z gazet, wspaniałe receptury babć i tak dalej. Możesz również znaleźć skarby, które można zamienić w coś dochodowego na późniejszym etapie, więc nie podchodź zbyt entuzjastycznie do tego, by je wyrzucić. Tak więc podstawowe zasady są tu takie byś przeglądnął wszystko czego nie chcesz i zorientował się co wyrzucić a co sprzedać. Wtedy to, co pozostało idzie z tobą do nowego domu.

Musisz także być dobrze przygotowany, bo przeprowadzka jest to emocjonalny i stresujący czas. No i teraz już masz wyczyszczone wszystkie niepotrzebne elementy. Następnym krokiem jest trzymać rzeczy przeznaczone na sprzedaż w garażu ze swoich odrzutów, aby pozyskać pieniądze z elementów, które się do tego nadają. Książki, ubrania dla dzieci, dla niemowląt, CD i kasety, przedmioty takie jak

  • sprzęt elektryczny,
  • przybory kuchenne,
  • magazyny,
  • instrumenty muzyczne,
  • sprzęt fotograficzny,
  • sprzęt sportowy,
  • zabawki,
  • inne towary a zwłaszcza Vintage.

Jeśli zdecydujesz, że, na przykład dlatego, że mieszkasz na ostatnim piętrze w szesnastu piętrowym budynku z windą to taka sprzedaż garażowa nie jest dla ciebie to można zdecydować się na sprzedaż swoich niechcianych przedmiotów w serwisie aukcyjnym. Zarejestruj się Allegro, aby uzyskać własną stronę internetową, a potem wystarczy, że podasz nazwę, która odzwierciedla to, co sprzedajesz. Później musisz wybrać, jak masz zamiar się przeprowadzić. Jeśli zdecydujesz się pójść drogą jaką jest przeprowadzka przy pomocy firmy to musisz myśleć o krokach jakie należy podjąć w takim momencie.

Wybór firmy może być po prostu na podstawie rekomendacji od przyjaciół albo czytając opinie na blogu. Następnie przygotowujemy specyfikację, która odzwierciedla listę potrzeb. Lub po prostu można zrobić to samemu i wynająć samochód i poprosić znajomych, aby pomogli ci w tym wielkim dniu. Jeśli postawisz na wynajęcie firmy będziesz musiał dostarczyć jej określonej specyfikacji, a więc przekazać dokładnie to, jakie są twoje wymagania, jaki jest nowy adres, nr telefonu, ilość zapakowanych pudełek, ilość mebli, czy są schody, czy trzeba podnosić coś naprawdę ciężkiego jak lodówka lub fortepian, gdyż związana z tym jest liczba mężczyzn wymaganych do tego, aby przenieść te elementy, a także rodzaj wózka i uprzęże potrzebne do ciągnięcia przedmiotu w górę lub w dół.

To będzie przecież Twój nowy dom i chcesz żeby wszystko poszło idealnie, a więc przygotuj się do tego porządnie.

Dodaj komentarz