Ogólnie o przeprowadzkach

Pakujemy rzeczy do przeprowadzki

Przeprowadzka to naprawdę duże przedsięwzięcie. Dużym wyzwaniem jest przede wszystkim spakowanie wszystkich posiadanych rzeczy. Zanim przystąpimy do pakowania poszczególnych rzeczy znajdujących się w naszym mieszkaniu musimy zorganizować sobie coś, w co je spakujemy. Najlepiej do tego celu nadają się kartony w różnych rozmiarach. Trzeba jednak pamiętać, że aby taki karton nie zrobił nam niespodzianki musi zostać od spodu porządnie oklejony taśmą, która powinna być bardzo mocna. Przeczytaj porady od naszych kolegów z bloga Planując Przeprowadzkę.

Od czego zacząć pakowanie?

Z pewnością od tych rzeczy, które nie wymagają specjalnej uwagi. Do takich rzeczy zaliczyć można nasze ubrania. Nie musimy ich specjalnie zabezpieczać na czas transportu w związku z tym uda się nam je spakować naprawdę szybko.

Aby ubrania nie zajęły nam zbyt wiele kartonów należy je bardzo dobrze składać. W przeciwnym razie może okazać się, że zdecydowana większość kartonów, które musimy przewieźć wypakowana jest naszymi ubraniami. W następnej kolejności możemy zabrać się za te rzeczy, z którymi trzeba postępować ostrożnie. Zaliczamy do nich między innymi talerze. Aby mieć pewność, że w czasie przeprowadzki nie zostaną one stłuczone powinniśmy każdy talerz owinąć przynajmniej gazetą.

Najrozsądniej jest jednak sięgnąć po tak zwaną folię bąbelkową. Doskonale amortyzuje ona wszelkie uderzenia. Dno kartonu, w którym będziemy układać zawinięte talerze warto wyłożyć kocem. Dzięki temu talerze będą zabezpieczone nawet od spodu. Dywany warto zawinąć folią przezroczystą. Będziemy pewni, że w czasie transportu się nie zabrudzą.

Dodaj komentarz