Ogólnie o przeprowadzkach

Jak sprawnie spakować się przed przeprowadzką?

Przeprowadzka to dosyć trudne zadanie logistyczne. Z tego powodu ważne jest aby podejść do tego zadania logistycznie, z dużym wyprzedzeniem i pewnym planem. Jak możemy przeczytać na serwisie o sztuce przeprowadzek, dzięki temu unikniemy nie potrzebnego stresu i dezorganizacji. Bardzo ważne już samo pakowanie. Jeśli zastanawiamy się w co spakować swój dobytek odpowiedź jest prosta.

Niezawodne zawsze okazują się kartony. Z pewnością przyda się też spora liczba starych gazet, folii bąbelkowej i taśmy. Na początek zacznijmy do rzeczy szczególnie delikatnych, zastawy stołowej, kieliszków, szklanek, luster itd. Każdy z tych elementów powinien być dokładnie owinięty sporą ilością papieru lub folią. Przerwy pomiędzy przedmiotami również powinny być wypełnione papierem, podobnie jak całe wnętrze kartonu po jego zapakowaniu. Kiedy karton taki jest już zapakowany powinniśmy go od razu opisać i oznaczyć odpowiednim symbolem.

Będzie to wskazówką dla osoby go transportującej w jaki sposób należy się nim obchodzić. Szczególną uwagę należy poświęcić lustrom. Najlepiej jest okleić ich powierzchnię skrzyżowaną taśmą. W razie stłuczenia lustra nie rozsypie się ono w drobny mak. Należy również zabezpieczyć jego boki i kanty, a całość owinąć dokładnie folią bąbelkową. Bardzo dokładnie powinniśmy także zabezpieczać sprzęt RTV AGD. W przypadku książek, płyt czy ubrań nie musimy się już odznaczać taką ostrożnością. Niemniej jednak tutaj również należy zachować pewien racjonalizm.

Musimy pamiętać o tym, że duże pudło załadowane aż po wierzch samymi książkami może przykładowo nie wytrzymać tego ciężaru i jego dno może się rozerwać w najmniej odpowiednim momencie. Ważne jest to, aby na pakowanie przeznaczyć odpowiednią ilość czasu, tak aby do wszystkiego można było podejść w sposób przemyślany.

Dodaj komentarz