Ogólnie o przeprowadzkach

Etapy relokacji do nowego miejsca zamieszkania

Przeprowadzka nie zawsze jest sprawą prostą. Wchodzi w ten proces przeprowadzenie badań, negocjowanie i oczywiście pakowanie! Ta lista kontrolna pomoże poinformować lub przypomnieć o kilku z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy przeprowadzce. Wybór prawidłowej nieruchomości- od tego zaczynamy. Dobrze jest zaprosić kilku agentów do domu o różnych porach w celu wyceny swojego dotychczasowego miejsca zamieszkania.

Następnie można przejść się do biura i zdecydować komu ufasz najbardziej jeśli chodzi o kwestie związane ze sprzedażą domu. Jest to również dobry pomysł, aby zrobić swoje badania i dowiedzieć się, który agent nieruchomości ma wiele nieruchomości sprzedawanych w Twojej okolicy. Zrób badania na temat obszaru, do którego się przeprowadzasz. Upewnij się, że znajdziesz czas na to, aby odwiedzić to miejsce, do którego chcesz się przenieść przed umieszczeniem oferty na stronach agencji nieruchomości .

Należy zrobić listę wymagań, w kolejności priorytetów – takich jak szkoła, dojazdy itd. i upewnić się, że obszar, w którym chcesz mieszkać spełnia warunki w odpowiednich obszarach. Pamiętaj, by zmieścić się w budżecie. Większość ludzi wie, jaki poziom oferty są w stanie wprowadzić w życie, ale upewnij się, że obejmuje to również budżet dla wszystkich nie tak oczywistych kosztów przeprowadzki jak opłaty za radców prawnych, opłaty skarbowe, koszty przeprowadzki, opłaty ubezpieczeniowe. Wybierz odpowiedniego radcę. Musisz wykonać badania i upewnić się, że jesteś w stanie wybrać takiego, przy którym czujesz się komfortowo. Masz wolność wyboru w tym, aby wybrać dowolnego radcę który będzie musiał ci pomóc w przeprowadzce. No i nadchodzi sam proces przeprowadzki.

Musisz zdecydować czy masz zamiar przeprowadzić się samodzielnie czy chcesz postawić na firmę przewozową , która zrobi to za Ciebie. W przypadku pierwszej opcji upewnij się, że masz dużo przyjaciół na pokładzie, którzy będą chcieli ci pomóc i musisz mieć odpowiednio wymiarowany van do transportu większych elementów mebli. W tym ostatnim przypadku, dowiedz się jak najwięcej na temat lokalnych firm przeprowadzkowych i pamiętaj, aby zarezerwować je jak najszybciej. Musisz słuchać rad swojego radcy, gdy dostaniesz ofertę dla domu, który chcesz kupić.

Musisz przedyskutować sprawę by cieszyć się odpowiednią ofertą. Jeśli obecnie mieszkasz w wynajmowanej nieruchomości należy poinformować właściciela o zamiarze opuszczenia lokalu, w przeciwnym razie możesz być w obliczu dodatkowych opłat odnoszących się do wynajmu, którego nikt się nie spodziewał. Ważne jest upewnić się, że masz ubezpieczenie gospodarstwa domowego od dnia, w którym się przeprowadzasz. Musisz rozejrzeć się, aby uzyskać najbardziej konkurencyjne oferty. Niech twoi przyjaciele i rodzina znają Twój nowy adres i nie zapomnij poinformować innych ważnych jednostek. Przeprowadzka może być stresująca, ale nie musi być.

 

Dodaj komentarz