przeprowadzki międzynarodowe

Przeprowadzki międzynarodowe – gdzie szukać pomocy jak coś pójdzie nie tak?

Problemy podczas przeprowadzki mięzynarodowej

W trakcie przygotowywania się do przeprowadzki międzynarodowe, jak i już późniejszej jej realizacji, naprawdę wiele rzeczy może pójść nie tak. Wystarczy na przykład, że źle spakujemy nasz karton z cenną porcelaną, który w trakcie długiej podróży przesunie się gdzieś na samochodzie i rzeczy w nim znajdujące się zwyczajnie się potłuką. Uszkodzeniu mogą ulec nasze meble, sprzęt RTV czy AGD, a nawet wszystko bo przecież nigdy nie możemy być w 100% pewni, że na przykład kierowca przewożący nasze rzeczy nie będzie miał wypadku. Zawsze także umawiamy się z firmą transportową na określony termin dowiezienia naszych rzeczy. Spóźnienie potrafi być dla nas bardzo kosztowne, gdyż tracimy swój cenny czas, ale nawet jeśli nie jest to pamiętajmy o tym, że niewywiązanie się z umowy daje nam podstawy do roszczeń, a więc na przykład obniżenia ceny za przeprowadzkę. Jak dochodzić swoich praw w takich sytuacjach i gdzie szukać pomocy?

Na początek bezpośredni kontakt z firmą realizującą przeprowadzki międzynarodowe

Jeśli mamy wątpliwości co do jakości wykonanej przeprowadzki przez firmę realizującą przeprowadzki międzynarodowe, nasze rzeczy uległy uszkodzeniu lub firma realizująca przeprowadzki międzynarodowe  spóźniła się z przeprowadzką, to zawsze zaczynamy od telefonu do szefa takiej firmy. Jeśli jest to profesjonalna i porządna firma to w ponad 90% przypadków skończy się to wszystko właśnie na tym etapie. Dla większości takich firm ważniejsza jest bowiem reputacja niż pieniądze i dlatego we wszystkich spornych sprawach są oni skłonni obniżać ceny usług. Jeśli roszczenie dotyczy uszkodzonych rzeczy to oczywiście dzwonimy do firmy transportowej po to, aby dała nam dane swojej polisy ubezpieczeniowej, z której należy nam się odszkodowanie.

Problemy podczas przeprowadzki międzynarodowej

Sprawy sądowe

Niestety jednak nie zawsze możemy mieć tyle szczęścia. Jeśli nieodpowiednio wybraliśmy firmę realizującą przeprowadzki międzynarodowe to może się okazać, że po naszym pierwszym telefonie z roszczeniami kolejne nie będą już odbierane. Tutaj nie pozostaje nam już więc nic innego jak pójście na drogę sądową. Warto więc od razu, widząc uszkodzony towar, wykonać zdjęcia na wszelki wypadek. To także z tego powodu koniecznie musimy poprosić przewoźnika o umowę, jak i o list przewozowy, gdy rusza z naszym dobytkiem. Sprawy sądowe potrafią się miesiącami toczyć, ale niestety jeśli polubowna droga zawiodła to nie pozostaje nam już nic innego.

Firma Fortis to rzetelny partner podczas przeprowadzki międzynarodowej

Na szczęście istnieją jeszcze firmy godne polecenia jedną z nich jest firma Fortis przeprowadzki międzynarodowe i zagraniczne  jeśli nie chcecie by realizacja przeprowadzki przysporzyła wam problemów z pewnością powinniście skontaktować się z przedstawicielem handlowym firmy Fortis i poprosić o bezpłatną wycenę przeprowadzki.

Dodaj komentarz