Jak przeprowadzić mieszkanie?

Przeprowadzka i porządki w każdym pokoju

Wielu z nas zbiera i gromadzi skandaliczne ilości rzeczy szczególnie, jeżeli nie mieszka się już w jednym domu przez jakiś czas. To naprawdę ma sens zrobić porządek domu obok pakowania. Idealnie jest rozpocząć to na kilka tygodni przed datą przeprowadzki. Niech ta akcja rozpocznie się już na około sześć tygodni przed przeprowadzką.

To działa dobrze, jeśli ustawi się dla sobie cele w ramach każdego dnia lub tygodnia. Zacznij od łatwego pokoju, co da ci szybkie zwycięstwo, aby podnieść cię na duchu, a następnie przechodź do coraz to bardziej przerażającego pokoju aż do piwnicy i garażu. W każdym pokoju trzeba przejść przez każdy element i umieścić go na jednej stronie pokoju, jeśli chcesz go zostawić, a po drugiej stronie pokoju, jeśli nie. Rzeczy, które będą przenoszone mogą być następnie pakowane w łatwy sposób.

Widząc wszystko zapakowane, ułożone i gotowe uzyskasz doskonałą wizualną reprezentację postępu i to pomaga ogromnie działać z motywacją. Podejmowania decyzji co zostawić a co wyrzucić naprawdę czasem jest ciężkie. I rzeczywiście w pewnym momencie może się pojawić trzeci stos pośrodku każdego pokoju, który walczył, aby jednak zostać. To jest stos, który można nazwać „być może„.

Potem trzeba zadać sobie szereg pytań:

1. Kiedy ostatnio to mogłem wykorzystać?

2. Czy prawdopodobnie będę chciał użyć tego ponownie?

Jeśli utkniesz przy jednym z tych pytań zacznij myśleć o nowej przestrzeni do której się przeprowadzasz. Być może będzie nie tylko mniejsza niż obecny dom-ale tak naprawdę to będzie nowy dom i nowy początek i nowe życie. Czy obiekt ten ma miejsce w moim nowym domu, i rzeczywiście, w moim nowym życiu? – zadaj sobie takie pytanie. Staraj się myśleć o tym, gdzie obiekt ten może zostać umieszczony. Jeśli nie ma realnej wartości sentymentalnej i leżał na poddaszu i leżał by nadal w ciągu najbliższych kilku lat, zrozumiesz że trzeba jednak to odrzucić.

Gdy bałagan zacznie nabierać kształtu przenieść te rzeczy do wolnego pokoju w domu, bo w ten sposób zaczynasz fazę drugą swojej misji: radzenie sobie z bałaganem. I w zasadzie wszystko musi zacząć się od sortowania tych rzeczy w zależności od tego, co chcesz z nimi zrobić dalej: sprzedać, ponownie wykorzystać, oddać czy wyrzucić do kosza. Opcja sprzedaży jest najbardziej czasochłonna, ale najbardziej korzystna. Nie tylko te obiekty, będą ponownie wykorzystane, ale można zarobić przy okazji.

Dodaj komentarz