Jak przeprowadzić mieszkanie?

Pakowanie rzeczy do przeprowadzki – poradnik

Przeprowadzka to naprawdę trudne zadanie. Trzeba w jej trakcie pamiętać o wielu kwestiach. Jeżeli czegoś nie dopilnujemy to może okazać się, że po przeprowadzce nasza lodówka nadaje się tylko do wymiany a ulubiony wazon można wyrzucić na śmietnik. Planując przeprowadzkę trzeba pomyśleć o pakowaniu naszych rzeczy.

Od czego warto zacząć?

Z pewnością najszybciej spakujemy ubrania. Nie wymagają one bowiem żadnych specjalnych działań. Wystarczy po prostu mieć zwykłe kartony, do których włożymy ubrania. Aby w kartonie zmieściło się jak najwięcej ubrań należy je dobrze poskładać a nie wrzucić do pudełka byle jak. Trzeba pamiętać o tym aby w kartonie nie znalazło się zbyt wiele ubrań. Jeśli bowiem będzie on zbyt ciężki to wszystko może wylądować na podłodze. Pakując ubrania trzeba pamiętać o tym aby kilka z nich sobie zostawić. Przecież do czasu rozpakowania wszystkiego będziemy musieli również coś na siebie założyć. Następnie warto przejść do pakowania przedmiotów dużo bardziej kruchych.

Dużo znajdziemy ich w kuchni. Chcąc spakować talerze czy szklanki karton trzeba wzmocnić. Miejsce złożenia koniecznie trzeba obkleić taśmą klejącą, która powinna być bardzo mocna. Następnie dno pudełka warto wyłożyć czymś miękkim. Jeśli nie dysponujemy żadnym starym kocem możemy w ostateczności wykorzystać stare gazety. Każdy talerz powinien zostać oddzielnie zawinięty w gazetę. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko stłuczenia naszych talerzy. Oczywiście takich rzeczy również nie można pakować do kartonu zbyt wiele.

Dodaj komentarz