Jak przeprowadzić mieszkanie?

Jak przygotować rzeczy do przeprowadzki

Przeprowadzka jest wyjątkowym przedsięwzięciem, które wymaga doskonałej organizacji oraz wiedzy na temat pakowania oraz przygotowywania naszego dobytku do przeprowadzki. Zanim zaczniemy się przeprowadzać i pąkować rzeczy, warto jest wiedzieć, w jaki sposób zrobić to najrozsądniej, co pomoże uniknąć nam podstawowych błędów. Przygotowując nasze meble do transportu musimy pamiętać o kilku ważnych szczegółach, przede wszystkim, muszą one być opróżnione, wszystko co do tej pory było w nich umieszczone musi być wyjęte. Same meble są wystarczająco ciężkie i nieporęczne, aby warto było zadbać o ich możliwą lekkość.

Kolejną ważną sprawą jest ich zabezpieczenie, wyjmujemy wszystkie wewnętrzne półki, jeżeli jest taka możliwość to również szklane powierzchnie, natomiast drzwiczki szaf, szafek czy też zewnętrzne części szuflad przyklejamy do siebie za pomocą taśmy klejącej, dzięki czemu unikniemy przyciętych palców oraz uderzeń w ciało, podczas noszenia mebli. Pakując nasze rzeczy, musimy zwrócić uwagę na organizację, najlepiej podpisując kartony z naszym dobytkiem, na przykład wyrazami „kuchnia”, „zabawki”, „ubrania”, dzięki temu łatwiej będzie nam zorganizować rozpakowywanie się na nowym miejscu. Często popełnianym błędem jest, nie przygotowywanie podstawowych rzeczy, w wydzielonych kartonach, tak aby rozpakować je na samym początku.

Do takich rzeczy należy zaliczyć na przykład czajnik, kawę, herbatę, kubki, cukier, łyżeczki, dzięki czemu, zaraz po przyjechaniu na nowe miejsce zamieszkania, będziemy mogli spokojnie wypić ulubiony, ciepły napój, która doda nam energii do dalszej pracy. Kiedy pakujemy rzeczy delikatne, które mogłyby ulec zniszczeniu, warto jest skorzystać z folii bąbelkowej, która je zabezpieczy, układać je delikatnie, oraz podpisać kartony, żeby podczas układania ich w samochodzie, zostały na wierzchu, nie przygniecione przez inne pakunki.

Ubrania dokładnie poskładane zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż takie bezładnie rzucone do kartonu lub worka, dlatego też warto jest poświęcić czas na ich dokładne układanie. Również takie ubrania nie będą wymagały ponownego prasowania, zwyczajnie powinny nadawać się do kolejnego założenia, zaraz po wyjęciu z kartonu.

Dodaj komentarz