Jak przeprowadzić mieszkanie?

Jak podczas przeprowadzki zapakować rzeczy, żeby je później znaleźć

Przeprowadzka nie jest łatwym zadaniem, wie o tym każdy, kto chociaż raz zajmował się tym, dlatego też zanim rozpocznie się ta wielka akcja, warto jest się dobrze do niej przygotować. Prawdą jest, że im lepiej się zorganizujemy podczas pakowania dobytku, tym łatwiej, szybciej i bez problemowo będziemy mogli rozpakować się na nowym miejscu.

Dlatego pakujmy rzeczy z głową, doskonałym trikiem jest zapakowanie niezbędnych rzeczy na kilka dni, do wydzielonych 2-3 kartonów, dzięki czemu nie będziemy musieli szukać tego co najpotrzebniejsze, wyjmując po jednej rzeczy z każdego kartonu. Do takich rzeczy należą:

  • dwa komplety ubrań razem z bielizną,
  • przybory do mycia się i czesania
  • również do mycia zębów oraz zadbania o siebie.

Jeżeli mamy małe dzieci, koniecznie na wierzchu musimy trzymać zapasowe pieluchy, nawilżone chusteczki, ulubione zabawki, kocyki oraz kilka kompletów ubrań, ponieważ mogą okazać się niezbędne, zaraz po przyjechaniu na miejsce nowego zamieszkania.

Podczas pakowania najlepiej jest dokładnie oznaczać kartony z rzeczami, na przykład „kuchnia-naczynia” czy też „przybory łazienkowe”, dzięki czemu zaraz po przyjeździe i wypakowaniu mebli oraz kartonów. Im lepiej je oznakujemy, również za pomocą numerów, tak, aby najmniej ważne kartony zapakować na końcu do ciężarówki i pierwsze wypakować, na nie stawiając inne przedmioty. W odwrotnym przypadku będziemy mieli problem, szukając jakiejś rzeczy, będziemy musieli przestawiać wiele kartonów, znajdując wybrany przedmiot w ostatnim pudle, co zajmuje czas i energię.

Warto jest w oddzielnym kartonie zapakować część sprzętów kuchennych, na przykład mikrofalówkę, aby na szybko odgrzać posiłek, zjeść coś na ciepło. Również ważnym elementem, o którym powinniśmy pamiętać, jest czajnik, kawa, herbata, cukier, łyżeczki i kubki, aby po przyjeździe na nowe miejsce zamieszkania, móc napić się ulubionego napoju i nabrać sił i energii na dalszą pracę, związaną z rozpakowywaniem. Najważniejsze przy pakowaniu jest używanie głowy, dzięki logicznej organizacji możemy znacznie ułatwić sobie życie.

Dodaj komentarz