Porady dla firm

Metody planowania przeprowadzek

Pierwszy nowy dom jest to na pewno radosna okazja, ale sam proces przeprowadzki, kiedy trzeba spakować wszystkie swoje rzeczy to może być kłopotliwe! Oto niektóre z rozwiązań co do pakowania, które pomogą Ci zacząć i utrzymać porządek. Oto kilka rzeczy, które trzeba mieć aby móc się spakować z łatwością:

  • skrzynki,
  • pudełka,
  • taśmy,

· znaczniki na zawartość opakowania.

Zanim zaczniesz coś robić musisz zrobić listę pokoi jakie trzeba spakować i dać sobie datę ostatecznego uporania się z tym zadaniem. Zacznij pakowanie od rzeczy najmniej wykorzystanych w domu i sortuj te rzeczy w miejscu w domu, które również jest najmniej użytkowane.

Na przykład pokój rozrywki będzie wykorzystywany mniej w miarę potrzeby w porównaniu do łazienki lub kuchni. Także to tam można spakować ozdoby lub wiele innych elementów dekoracyjnych jak obrazy, wazony, oprawione zdjęcia itp. Również warto od razu spakować rzeczy takie jak naczynia i przybory toaletowe, a także pościel i odzież zasłony których używasz rzadziej. Wszystko sortuj według swoich kategorii. Przygotowanie jest ważne, dzięki temu możesz spakować do pudełek podobne rzeczy. Niektóre prawdopodobne kategorie to odzież, naczynia kuchenne, książki czy obuwie. Można utworzyć dowolną kategorię. Aby ułatwić sobie podziel elementy na podkategorie. Na forach o przeprowadzkach możesz popytać o wskazówki, jak inni to wykonywali.

Na przykład naczynia podziel na talerze i miski , kubki i tak dalej- w ten sposób gwarantujesz sobie łatwiejsze rozpakowywanie po przeprowadzce. Użyj znaczniki i etykiety. Im są one większe, tym lepiej można będzie je zauważyć. Będzie to pomoc w rozpakowaniu po przeprowadzce. Ważne jest, aby opisać przedmioty zrozumiale, aby przypomnieć sobie co gdzie jest, ważne jest też, aby być bardzo ostrożnym podczas przeprowadzki przy przeniesieniu delikatnych rzeczy. Możesz też napisać swoje nazwiska na pudełkach, dzięki czemu można uniknąć pomyłek. Jeśli masz jeszcze inne osoby mieszkające w domu musisz je włączyć do tego całego procesu. Przy pakowaniu własnych elementów wszystko będzie bardziej zorganizowane. Ponadto będzie to pomagało przyspieszyć proces pakowania. Paczka zawierająca poszczególne elementy do danego pokoju sprawi, że przeprowadzka do nowego domu będzie bardziej zorganizowana i systematyczna.

Skorzystaj z pomocy innych przy przeprowadzce

Musisz zmobilizować swoich znajomych i członków rodziny aby chcieli ci pomóc spakować i się przenieść. Im więcej pomocy tym szybsze pakowanie. Pamiętaj się odwzajemnić, kiedy poproszą cię o pomoc w przyszłości. Wyrzuć wszystkie z niechcianych rzeczy. To dobry czas, aby wyrzucić niepotrzebne, stare, i zepsute przedmioty. Wyrzucanie ich oznacza, że nie trzeba będzie pakować ich do przeprowadzki. Przeprowadzka będzie mniej kłopotliwa z mniejszą ilością elementów i mniej spakowanych pudełek, których już nie trzeba będzie przenieść. Co najważniejsze musisz się przy tym wszystkim dobrze się bawić. Jeśli chcesz poznać więcej wskazówek na ten temat serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową.

Dodaj komentarz