Porady dla firm

Listy kontrolne do organizacji przeprowadzek budynków

Proces przeprowadzki zajmuje sporo czasu i planowania w celu skoordynowania wszystkiego. Te wskazówki dają kilka pomysłów na to co warto zapamiętać, gdy zaczyna się planować przeniesienie do nowego domu. Sporządź listę wszystkiego, co należy zrobić. Jedną z najlepszych porad dotyczących przeprowadzek jest zrobić listę dzięki której można odnieść się do wszystkich zadań, które wymagają zakończenia przed przeprowadzką, więc dzięki temu nie przegapisz niczego podczas przeprowadzki. Możesz zrobić listę o każdym pokoju i wszystkim, co musi być pakowane, aby minimalizować szanse zapomnienia czegoś ważnego do zrobienia.

Należy także zdecydować, w jaki sposób można spakować rzeczy, jak można zapewnić im bezpieczeństwo, i gdzie powinny znajdować się w twoim nowym domu. Możesz zrobić wszystko, ale plan musi zostać zakończony wcześniej, dlatego i dzięki temu nie należy się spieszyć w ostatniej chwili. Innym przydatnym rozwiązaniem jest użycie arkusza aby śledzić przedmioty które zostały zapakowane, czyli każde pudełko z numerem musi pozostać wpisane w arkusz, a oboktrzeba pozostawić przestrzeń aby wpisać każdy element, który jest zapakowany w danym pudełku. Dobrze wykorzystane wskazówki z forum na pewno wskazują na potrzebę wystarczająco dużej ilości pudełek do pakowania.

Lepiej mieć więcej niż trzeba, bo prawdopodobnie będziesz potrzebował znacznie więcej niż myślisz. Posiadanie większej ilości niż myślisz sprawi, że można zaoszczędzić sporo czasu, bo jest się przygotowanym z dużą ilością materiałów do pakowania. Pamiętaj, że konieczne będzie także zakupienie materiału wypełniającego i silnej taśmy do pakowania. Jeśli nie wykorzystasz wszystkich pudełek można zwrócić je po przeprowadzce. Wypisz kolorowe naklejki i etykiety poprawnie.

Etykietowanie pozwoli Ci zaoszczędzić dużo kłopotów. Musisz spróbować oznaczyć pudełko, które ma iść do pokoju, który będzie na górze i można również koordynować kolor naklejek, aby ułatwić sobie zadanie i łatwiej zobaczyć, gdzie dane pudełko ma iść. Możesz użyć czerwone naklejki do kuchni, do sypialni żółte, pomarańczowe do salonu etc. Od samego początku należy śledzić wszystkie elementy, które są organizowane.

Najlepiej spakować jak najwięcej przedmiotów, jak to możliwe przed dniem przeprowadzki i należy aktualizować listy na bieżąco w momencie gdy decydujesz się dodać nowe elementy do swoich pudełek.

Dodaj komentarz